fbpx

Żywica epoksydowa i żywica poliuretanowa do iniekcji rys

Ten artykuł jest w zasadzie przetłumaczonym transkryptem 14 odcinka mojego podcastu pod tytułem "Epoxy vs. Polyurethane Crack Injection - how to choose?"

W związku z tym, że rysy możemy naprawiać, i faktycznie naprawiamy głównie dwoma rodzajami żywic, chciałem się przyjrzeć metodologii podejmowania decyzji wyboru pomiędzy żywicą poliuretanową, a żywicą epoksydową. W tym artykule porównujemy zatem żywicę poliuretanową PU z żywicą epoksydową EP. Przyjrzymy się głównym podobieństwom i kluczowym różnicom oraz temu, które kiedy są najczęściej używane. W artykule posiłkuję się również moimi doświadczeniami przy użyciu obu tych materiałów naprawczych. 

Dobór żywicy iniekcyjnej

Wszelkie spotkania, rozmowy, a ostatnio mój podcast pt:"Concrete Injection Made Easy" wskazuje, że rynek budowlany nadal boryka sie z trudnością właściwego wyboru materiału naprawczego. Z jednej strony producenci prześcigają się w oparacowywaniu i dostarczaniu nowoczesnych produktów, ale z drugiej storny wiele trudności na budowach można rozwiązać używająć różnych materiałów. Technologia iniekcji ciśnieniowej jest różnorodna i daje wykonawcom szerokie pole do podejmowania dycyzji i realizacji. Mamy sześć głównych rodzajów materiałów do iniekcji i każdy opracowany został do aplikacji w określonej sytuacji. Który z nich jest odpowiedni dla Ciebie właśnie teraz? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, bywa wręcz trudna. A przecież skoro naprawiać… to prawidłowo. Znajomość tabeli zmieszczonej poniżej pozala na rozeznanie się w sytuacji. I na podejmowanie właściwych, odpowiedzialnych decyzji.

iniekcja ciśnieniowa dylatacji konstrukcyjnej

W tym artykule znajdziesz opis technologii iniekcji ciśnieniowej uszczelnienia dylatacji konstrukcyjnej. 

Jak zbudować zbiornik retencyjny w istniejącym budynku?

Czy można doprojektować i dobudować zbiornik retencyjny na terenie już istniejącego garażu podziemnego? Można. I takie właśnie zadanie postawił przed nami generalny wykonawca obiektu wielorodzinnego w Warszawie. Dostałem maila o takiej krótkiej treści: "W załączeniu rysunek planowanego zbiornika na wodę deszczową , który chcemy wbudować w już istniejące ściany. Proszę o informację w sprawie metody uszczelnienia połączeń z istniejącymi ścianami  i całego zbiornika. Szczególnie proszę zwrócić uwagę na uszczelnienie połączenia nowo projektowanej ściany ze stropem, które nie może być wykonane na sztywno”. Pomyślałem - biała wanna. I tak zrobiłem.

Osadzenie dylatacji w konstrukcji mostu

Odpowiedź na pytanie jak uszczelnić dylatację obiektu mostowego nie jest prosta. Dylatacje konstrukcyjne niestety przeciekają, to fakt, jednak przyczyna przecieku może być zróżnicowana. W tym artykule opisuję jedną z przyczyn, która wydaje mi się nader częsta, a przede wszystkim naprawialna w technologii iniekcji ciśnieniowej. I o dziwo, żeby uszczelnić wyciek z dylatacji , uszczelnimy styk roboczy osadzenia dylatacji . Usterkę tę naprawialiśmy już na dylatacjach mostów autostradowych i kolejowych na Centralnej Magistrali Kolejowej. Sposób ich wykonania jest bliźniaczo podobny. Opisane w artykule miejsca przecieków również.

Uszczelnienie garażu SP 400 w Warszawie

Trwają prace nad uszczelnieniem żelbetowej konstrukcji stropu garażu w szkole podstawowej nr 400 w Warszawie. Wykonujemy naprawę szczelności dylatacji konstrukcyjnej o długości ok 35 m, przejść technologicznych rur oraz peszli przez otwory w stropie oraz styku roboczego ścin i stropu. 

W najbliższych dniach zajmiemy kilka miejsc parkingowych wzdłuż dłuższych ścian obiektu w celu rozpoczęcia przygotowań do uszczelnienia połączenia ścian i stropu. Dziękujemy wszystkim Państwu za wyrozumiałość w tym względzie. Już niebawem parking zostanie naprawiony i oddany całkowicie do użytku nauczycieli i rodziców. Przy okazji życzymy wszystkim samych sukcesów w nowym roku szkolnym! Zespół Inblock.

najnowsze artykuły

najczęściej czytane

Bez nazwy 1

This Free PDF Checklist Reveals a 7-Question Methodology

you can use today to increase your effectiveness and build a personal brand.

This free Calc helps you

to drill right for the first time and tells you the drill length

Inblock sp. z o.o.

02-001 Warszawa

Al. Jerozolimskie 85/6b

tel. +48 503 809 898

NIP 701-039-26-72

KRS 0000473003; SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Wysokość kapitału zakładowego: 50 000 PLN wpłacony w całości.

Mapy Google

Zamknij

Ta strona uzywa plików cookies aby zapewnić poprawne jej funkcjonowanie Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.

"